Vaše časté dotazy

Na této stránce najdete nejčastější dotazy k půjčkám. V případě jiných, zde neuvedených dotazů nás neváhejte kontaktovat, a to pomocí formuláře napište nám. Rádi vám vaše dotazy zodpovíme

Kdo si o půjčku může u vás požádat?  

O jakýkoliv finanční produkt si může u nás požádat občan, podnikatel nebo právnická osoba.

Musím u půjčky doložit své příjmy?  

V případě, kdy budete žádat o osobní finance, tedy spotřebitelský úvěr, musíte v návaznosti na nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. který nabyl účinnosti 1.12.2016, být bonitní. Laicky řečeno – musíte být schopni doložit své příjmy.

Příjmy či daňové přiznání nemusí doložit pouze podnikatelé. Podnikatelský úvěr je vhodný také pro začínající podnikatele, kteří začínají podnikat a nemají ještě daňové přiznání.

Mám záznamy v registrech dlužníků a bohužel také exekuce, vadí to?  

Záznamy v úvěrových registrech dlužníků či již probíhající exekuce nejsou důvodem zamítnutí žádosti. Pro posouzení vaší žádosti musíme s odbornou péčí posoudit vaše příjmy a také výši splátek všech vašich pohledávek.

Potřebuji u půjčky nebo hypotéky něčím ručit?  

Ano. U všech našich finančních produktů vyžadujeme ručení nemovitostí, která může být ve vašem vlastnictví nebo vlastnictví jiné osoby, která vám poskytne ručení. Jedná se například o nemovitost rodičů, někoho z rodiny, přítele či obchodního partnera.

Je možné ručit také nemovitostí, na které je zástava, hypotéka či exekuce?  

Ano. Zajistit půjčku či úvěr můžete také nemovitostí, která je omezena zástavním právem smluvním od jiné nebankovní společnosti či banky. Ručit můžete také nemovitostí, která je zatížena nařízenou exekucí, exekučním příkazem k prodeji nemovitosti, soudcovským zástavním právem apod.

Musím nechat vyplatit stávající zástavy či jiná omezení na nemovitosti?  

Pokud bude stávající zástava od jiné nebankovní společnosti, tak ji vyplatíme a nabídneme vám nižší splátku, než platíte doposud + další finanční prostředky navíc, dle posouzení.

Bude-li stávající zástava od bankovní instituce, můžeme jít s naší zástavou na druhé místo za bankovní hypotéku. Stávající hypoteční úvěr tedy nemusíte vyplácet.

Pokud bude nemovitost zatížena exekucí, musíme vždy všechny exekuce a závazky vyplatit!

Jakou úrokovou sazbu nabízíte a na kolik mě u vás půjčka vyjde?  

Nebankovní hypotéka nebo nebankovní půjčka CHCIMAX nabízí úrokovou sazbu v rozmezí 6,96% - 10,96% ročně. Za včasné splácení se vám sníží úroková sazba až na 6,96% ročně. Výše RPSN (celkových nákladů úvěru) se pohybuje v závislosti na výši půjčky a délce splácení. Spočítat své splátky si můžete na naší online kalkulačce.

Na stránkách uvádíte, že můžu ušetřit na splátkách až 1 400 000 Kč. Jak tomu mám rozumět?  

Pokud vám bude poskytnuta půjčka či hypotéka ve výši 3 000 000 Kč se splatností 20 let a budete řádně hradit své splátky, získáte od nás finanční bonus, a to snížení úrokové sazby až o 4%. S tímto bonusem ušetříte za 20 let neuvěřitelných 1 479 468 Kč. Vrátíme vám tedy zpět až 33% úroků.

Za jak dlouho budu vědět, jestli půjčku u vás získám?  

Zpravidla během prvního telefonického hovoru vám sdělíme, jestli u nás máte šanci získat finanční produkt. Konečné stanovisko vám sdělíme po tom, co nám zašlete potřebné podklady. V případě, kdy se budou vámi sdělené informace v telefonu shodovat s odeslanými podklady, můžete mít finanční prostředky již do 7 dnů na svém účtu. Řešíme také expres finance do 24 hodin!

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky?  

Vyřízení půjčky závisí na typu finančního produktu, zpravidla v rozmezí 24 hodin až 10 dnů.

Podepisuje se u vás směnka, notářský zápis či rozhodčí doložka?  

U nás nepodepisujete žádné směnky, často diskutované rozhodčí doložky nebo nebezpečné notářské zápisy! Podepisujete klasické úvěrové smlouvy, které vám zašleme dopředu k prostudování.

Jak budu půjčku splácet?  

Půjčit peníze si můžete v rozmezí 100 000 až 3 000 000 Kč, ve výjimečných případech až 10 000 000 Kč. Splácet půjčku můžete maximálně 20 let s možností předčasného doplacení, kdykoliv budete chtít.

Splacení půjčky probíhá anuitním splácením – to jsou pravidelné měsíční splátky, které se po celou dobu nemění. Výjimkou jsou bonusové splátky, kdy za včasné hrazení splátek v termínu se vám splátky snižují!

Můžu dostat dopředu úvěrové smlouvy a nechat si je posoudit mým právníkem?  

Ano. Úvěrovou dokumentaci zasíláme vždy dopředu k prostudování. Máte možnost v klidu si smlouvy přečíst nebo si je nechat posoudit vaším právním zástupcem. U nás nemáme co skrývat, vážíme si vzájemné.

Platím nějaké poplatky předem?  

Ne. Žádné poplatky předem neplatíte. Odhad nemovitosti máte zdarma.

Mám na nemovitosti exekuce, pomůžete mi je vyplatit?  

ANO. Specializujeme se na vyplácení dluhů, nevýhodných a drahých zástav či již nařízených exekucí. Ve spolupráci s naší advokátní kanceláří se snažíme výši dluhu ještě snížit (revize smluv apod.). Půjčku na vyplacení exekuce nabízíme do 60% odhadu nemovitosti. V případě, kdy dluhy jsou do 75% odhadu nemovitosti, nabízíme výkup nemovitosti s možností bydlení v nemovitosti nadále. Pokud jste se dostali do situace, kdy dluhy jsou vyšší než tržní hodnota nemovitosti, je možné požádat o insolvenci.

Můžu půjčku předčasně doplatit bez pokut?  

Ano. Dle zákona 257/2016 Sb. – zákona o spotřebitelském úvěru můžete půjčku předčasně doplatit kdykoliv bez budoucích úroků nebo sankcí. Za předčasné doplacení může investor dle zákona po vás požadovat maximálně 1% z aktuální dlužné částky.

Co se stane, pokud zaplatím splátku později?  

U nás neprofitujeme na pokutách za nedodržení termínu splátky, tedy nečekáme na den, kdy zaplatíte splátku později, abychom vám ihned mohli poslat sesplatnění celého úvěru i s tučnou pokutou za nedodržení smlouvy. U nás vám dáme min. 30 dní na doplacení nezaplacené splátky.

Také si můžete předplatit své splátky, to znamená platit něco málo navíc a v případě finančních problémů můžete tuto částku použít na zaplacení splátky. POZOR: mimořádné splátky vám budeme úročit 3% ročně! Vždy vám nabídneme více, než konkurence.

Na koho je u půjčky napsaná nemovitost?  

Po celou dobu trvaní úvěru zůstává nemovitost ve vašem vlastnictví. Z naší strany máme u vaší nemovitosti na Listu vlastnictví vedenou pouze zástavu – zástavní právo smluvní. Úvěr je zajištěn stejně tak, jako mají bankovní instituce u svých bankovních hypoték.

Můžu nemovitost kdykoliv během trvání půjčky prodat?  

Ano. Nemovitost můžete kdykoliv prodat. Při prodeji nemovitosti musíte informovat věřitele, který vám vyčíslí aktuální dlužnou částku. Při prodeji nemovitosti dlužnou částku zaplatíte investorovi a zbylé peníze z prodeje si ponecháte.

Kde můžu reklamovat vaše služby?  

V případě, kdy naše služby nebudou dle vašich představ, můžete podat reklamaci. Více na podání reklamace

Kdo dohlíží nad naší činností?  

Dohled nad naší činností vykonává dle zákona č. 257/2016 (zákona o spotřebitelském úvěru) Česká národní banka, Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1, www.cnb.cz. Do doby než Česká národní banka rozhodne o udělení oprávnění k činnosti samostatného zprostředkovatele podle výše jmenovaného zákona, vykonává dozor Česká obchodní inspekce, Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, www.coi.cz.

Poskytujete finanční poradenství nebo rady?  

V návaznosti na zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. § 85 ODST. 1 společnost NAJFIN CZ s.r.o. neposkytujeme svým klientům rady ohledně výběru vhodného finančního produktu.